olej z konopiWłaściwości prozdrowotne oleju z konopi przyczyniają się do tego, że coraz więcej osób wykazuje zainteresowanie jego możliwościami. Pytanie o to, czy warto go stosować pojawia się coraz rzadziej, nie oznacza to jednak wcale, że osoby sięgające po ten specyfik są wolne od jakichkolwiek wątpliwości. Lista pytań dotyczących oleju konopnego jest długa, jedno z najważniejszych jest zaś związane z jego dawkowaniem.

Warto zatem pamiętać, że tolerancja na ten medykament nie jest identyczna u każdego pacjenta, a wpływ na nią mają między innymi czynniki takie, jak waga oraz wzrost. Przyjmuje się też, że w przypadku osób z większą masą ciała niezbędne będą większe dawki tego specyfiku. Innym dylematem związanym z dawkowaniem jest ryzyko przyjęcia zbyt dużej ilości oleju oraz ewentualne skutki uboczne, z jakimi należy się liczyć w następstwie jego stosowania. Tu najwięcej kłopotów mają osoby uczestniczące w chemioterapii oraz radioterapii, podczas kuracji mogą się u nich bowiem pojawić nie tylko zawroty głowy, ale również mdłości.

olej z konopi faktyNiekiedy organizm może również odpowiedzieć na obecność oleju wymiotami, nawet w takim przypadku niewskazane jest jednak martwienie się na zapas. Nadal mamy do czynienia z normalnym efektem pojawiającym się wówczas, gdy leczenie z wykorzystaniem oleju idzie w parze z chemioterapią. Pacjenci często skarżą się także na zmęczenie oraz poczucie letargu, mówimy jednak o dolegliwościach typowych przede wszystkim dla pierwszego etapu leczenia. Panikować nie warto nawet wtedy, gdy nie mamy wątpliwości, co do tego, że przyjęliśmy zbyt dużą dawkę oleju z konopi. Mamy przecież do czynienia z substancją pochodzenia naturalnego, nie musimy więc obawiać się skutków ubocznych. Najlepszym sposobem na przedawkowanie jest dotlenienie się. Pomaga też napicie się słodkiego napoju. Choć ostatnia z wymienionych metod nie sprawdza się w przypadku pacjentów zmagających się z nowotworem.