Komponenty Medycznej Marihuany: (E)-BCP

Posted by Marihuana Doctors on 11/21/2010 in Medyczna Marihuana

Uaktualnione 7 października 2020. Zawartość medyczna sprawdzona przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Działanie przeciwzapalne medycznej marihuany sprawia, że jest ona potężnym lekiem na niezliczone schorzenia, w tym przewlekły ból, chorobę Crohna, zapalenie stawów i wiele innych. Większość ludzi kojarzy te przeciwzapalne efekty z THC, które jest również dobrze znane jako wysoce psychoaktywny składnik marihuany. Naukowcy odkryli jednak inny przeciwzapalny związek zawarty w marihuanie, który nie powoduje podniecenia: beta-kariofilen, czyli (E)-BCP.

THC jest skutecznym środkiem przeciwzapalnym, ale wywołuje efekty psychotropowe, ponieważ celuje w receptor CB-1, który znajduje się w mózgu i centralnym układzie nerwowym. Z drugiej strony, (E)-BCP celuje w receptor CB-2, który znajduje się w tkankach całego ciała, ale nie w mózgu, i wywołuje reakcje biochemiczne w organizmie, które mogą pomóc w zwalczaniu stanów zapalnych.

(E)-BCP jest naturalnym i silnym składnikiem przeciwzapalnym, który występuje również w takich produktach spożywczych jak czarny pieprz, oregano, bazylia, limonka, cynamon, marchew i seler. W przeciwieństwie do THC, ten kannabnoid nie wpływa na mózg, co oznacza, że nie wywołuje efektów psychotropowych. Olejki eteryczne z roślin konopi zawierają do 35% (E)-BCP.

Naukowcy twierdzą, że (E)-BCP może być skutecznym lekiem na ból, zapalenie stawów, marskość wątroby, mdłości, zapalenie kości i stawów, miażdżycę i inne dolegliwości, nie powodując przy tym naćpania pacjentów. Co więcej, lek opracowany na bazie (E)-BCP nie miałby takich samych skutków ubocznych jak wiele leków stosowanych obecnie w leczeniu tych schorzeń. Istniejące leki mogą być mniej skuteczne dla niektórych osób i mogą wywoływać skutki uboczne, od wrzodów żołądka po zwiększone ryzyko zawału serca.