Medyczna Marihuana a Marinol

Posted by Marijuana Doctors on 03/01/2018 in Medyczna marihuana

Zaktualizowano 21 sierpnia 2018 r. Treść medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Zmagając się z chorobą i jej niechcianymi, niepożądanymi skutkami ubocznymi, możesz zastanawiać się, co jest lepsze - Marinol czy marihuana. Aby pomóc Ci w podjęciu decyzji, przygotowaliśmy szczegółowy przewodnik, który odpowie na wszelkie pytania dotyczące leku Marinol i naturalnej marihuany oraz dostarczy Ci wiedzy na temat obu tych produktów.

Co to jest Marinol?

Zatwierdzony przez Food and Drug Administration (FDA), Marinol jest lekiem na receptę zawierającym dronabinol. Jest on legalny w każdym stanie. Wiele planów ubezpieczeniowych pokrywa jego koszt, chociaż niektóre firmy wymagają wcześniejszej autoryzacji, zanim lekarz będzie mógł go wydać.

Co to jest dronabinol?

Dronabinol jest substancją czynną składającą się z syntetycznego rodzaju 9-tetrahydrokannabinolu (THC) - naturalnego, psychoaktywnego składnika marihuany. Dronabinol jest lepkim, żółtym, żywicznym olejem przygotowywanym w oleju sezamowym.

Po spożyciu doustnym do krwiobiegu dostaje się tylko część tego związku, ponieważ jest on nierozpuszczalny w wodzie. Działanie wątroby dodatkowo zmniejsza efekt, ponieważ postrzega ona dronabinol jako toksynę i eliminuje go z krwiobiegu. Z tego powodu naukowcy szacują, że tylko do 20 procent każdej kapsułki dronabinolu dotrze do docelowego miejsca w organizmie.

FDA zatwierdziła lek Marinol w 1985 roku. Jako lek z listy III, podlega on mniejszym ograniczeniom prawnym niż substancje z listy I lub II. Lek Marinol jest dostępny w miękkich kapsułkach żelatynowych w dawkach 2,5 mg, 5 mg lub 10 mg i jest wydawany wyłącznie na receptę.

W jakich celach stosuje się i zatwierdza lek Marinol?

Lek Marinol, jako zatwierdzoną przez FDA alternatywę dla konopi indyjskich, można stosować w dwóch przypadkach:

  W leczeniu nudności i wymiotów związanych z chemioterapią. W leczeniu utraty apetytu i wagi związanej z HIV/AIDS.

Zawartość THC w leku Marinol zmniejsza mdłości i zwiększa apetyt. Jego skutki uboczne i korzyści są nieco inne niż w przypadku naturalnej marihuany, ponieważ jedynym składnikiem aktywnym jest THC.

Nudności spowodowane chemioterapią

Wielu pacjentów poddawanych chemioterapii doświadcza jej skutków ubocznych w postaci nudności i wymiotów. Prawdopodobnie wiesz już, że THC jest sprawdzonym lekiem przeciw nudnościom.

W badaniu przeprowadzonym w 2001 r. naukowcy uznali Marinol za skuteczny lek w leczeniu nudności i wymiotów związanych z chemioterapią. Osoby przyjmujące Marinol wolały go od innych leków przeciw nudnościom.

Utrata wagi związana z AIDS lub zespół wyczerpania

Wielu pacjentów z HIV/AIDS cierpi na brak apetytu, co prowadzi do utraty wagi. Lekarze określają to mianem "zespołu wyniszczenia". Pacjenci z HIV/AIDS z powodzeniem stosują lek Marinol, który pomaga im jeść więcej i przybrać na wadze.

Lekarze diagnozują zespół utraty wagi, gdy pacjent stracił więcej niż 10 procent masy ciała z powodu zakażenia HIV/AIDS. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest kilka, między innymi:

  brak chęci do prawidłowego przyjmowania leków na HIV/AIDS Nagła zmiana smaku lub utrata apetytu spowodowana zakażeniem Nagłe zmiany w metabolizmie Brak zdolności organizmu do przyswajania składników odżywczych z powodu zakażenia

Lekarze przepisują Marinol pacjentom z HIV/AIDS, aby pomóc im w przybieraniu na wadze poprzez stymulację apetytu. Okazuje się, że naturalne THC wraz z innymi naturalnymi kannabinoidami pochodzenia roślinnego może skutecznie regulować metabolizm i zwiększać apetyt tak samo jak Marinol, jeśli nie bardziej.

Badanie przeprowadzone w 1995 r. wykazało, że u pacjentów cierpiących na utratę wagi z powodu AIDS, którzy otrzymali Marinol na receptę, nastąpiła poprawa nastroju, zwiększył się apetyt i zmniejszyły nudności.

Osoby otrzymujące lek Marinol miały również lepsze wyniki niż osoby przyjmujące placebo. Podczas gdy pacjenci, którym przepisano placebo, nadal tracili na wadze, osoby przyjmujące lek Marinol utrzymywały stałą wagę.

Zastosowania leku Marinol poza wskazaniami laboratoryjnymi

Oprócz zatwierdzonych zastosowań, w badaniach klinicznych stosowano lek Marinol w leczeniu innych schorzeń, takich jak

  Ból przewlekły: Marinol pomógł złagodzić przewlekły ból u pacjentów z wielu przyczyn. Jedno z badań wykazało, że lek Marinol był tak samo skuteczny w leczeniu bólu jak morfina. Fibromialgia: Lek Marinol zmniejszał ból u pacjentów z fibromialgią. Stwardnienie rozsiane: Marinol mógł zmniejszyć ból neuropatyczny u pacjentów ze stwardnieniem rozsianym i poprawić jakość ich życia. ALS: U pacjentów z ALS stwierdzono poprawę apetytu i jakości snu podczas przyjmowania leku Marinol. Bezdech senny: Lek Marinol zmniejszał zaburzenia oddychania podczas snu u pacjentów z OSA. Demencja: Lek Marinol stymulował przyrost masy ciała i zmniejszał zaburzenia zachowania u pacjentów z demencją.

Wady leku Marinol

Marinol, w porównaniu z naturalną marihuaną, ma pewne wady, takie jak:

  Jest drogi i nieosiągalny dla wielu pacjentów, którzy go potrzebują. Wielu pacjentów odczuwa jedynie ograniczoną ulgę po zażyciu leku Marinol, a w porównaniu z marihuaną ma więcej niepożądanych skutków ubocznych. Pacjenci, u których stwierdzono nadwrażliwość na olej sezamowy lub jakikolwiek inny kannabinoid, nie mogą przyjmować leku Marinol. U pacjentów mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości na kapsułki z dronabinolem, do których należą: ucisk gardła, pokrzywka, pieczenie, obrzęk warg, pokrzywka, zmiany w jamie ustnej, wysypka i zaczerwienienie. Pacjenci przyjmujący lek Marinol nie powinni obsługiwać maszyn, prowadzić pojazdów ani wykonywać żadnych ryzykownych czynności, dopóki nie osiągną stanu, w którym będą mogli bezpiecznie wykonywać te zadania, ponieważ może on powodować zaburzenia poznawcze i psychiatryczne. Wielu pacjentów przyjmujących lek Marinol zgłasza w badaniach klinicznych "wysokie" dawki kannabinoidów - osiem procent w przypadku leków pobudzających apetyt w niższych dawkach i 24 procent w przypadku leków przeciwwymiotnych (leki na nudności i wymioty). Występuje opóźniony początek działania. Według badania z 2013 r. osoby palące jointa musiały odczekać około 15 minut, aby w pełni odczuć jego działanie. Pacjenci przyjmujący lek Marinol musieli czekać do 90 minut, zanim poczuli jego szczytowe działanie. Marinolowi brakuje elastyczności dawki. Naukowcy zgadzają się, że palenie jointa daje możliwość natychmiastowego dostosowania dawki - w razie potrzeby należy tylko zaciągnąć się mocniej. Natomiast tabletki THC są trudniejsze do samodzielnego dostosowania dawki ze względu na ich przedłużone działanie i opóźniony początek działania. Lek Marinol należy przechowywać w lodówce lub w miejscu, w którym temperatura wynosi od 46 do 59 stopni Fahrenheita. Lek Marinol może się zepsuć pod wpływem temperatury spoza tego zakresu lub wilgoci.

Efekty uboczne stosowania leku Marinol

Efekty uboczne leku Marinol zgłaszane przez pacjentów w badaniach obejmują:

  Zawroty głowy Nietypowe myśli Niepokój Nudności Wymioty Ból brzucha Senność Euforia Dezorientacja Dysforia Depersonalizacja Reakcja paranoidalna

Producenci syntetyzują Marinol w laboratoriach, zamiast pozyskiwać go z samej rośliny. Ponieważ w procesie oczyszczania konieczne są różne etapy, jego produkcja jest kosztowna i skomplikowana. Marinol ma słabą rozpuszczalność w roztworach płynnych i słabą biodostępność z powodu metabolizmu w wątrobie, a tylko do 20 procent każdej dawki przyjmowanej doustnie faktycznie dociera do krążenia ogólnoustrojowego.

Ponadto, jak wspomniano, podczas gdy marihuana wdychana jest szybko wchłaniana, działanie leku Marinol rozpoczyna się powoli. Może minąć kilka godzin, zanim wystąpi szczytowe stężenie dawki w osoczu.

Chociaż lek Marinol przynosi niektórym pacjentom ograniczoną ulgę, zwłaszcza gdy porówna się go z naturalną marihuaną i jej kannabinoidami, powinien on nadal być legalną opcją zarówno dla lekarzy, jak i pacjentów. Ale urzędnicy powinni rozważyć zmianę prawa stanowego i federalnego, aby umożliwić pacjentom, którzy nie reagują na Marinol, używanie naturalnej marihuany jako części terapii medycznej bez obawy o odpowiedzialność karną.

A ponieważ prawo w niektórych stanach zabrania posiadania naturalnej marihuany, pacjenci są niepotrzebnie ograniczani do jej syntetycznej alternatywy, która nie posiada wielu właściwości terapeutycznych naturalnego zioła.

Czy Marinol jest legalny?

Tak, ten syntetyczny THC jest bezpiecznym i legalnym substytutem medycznego ziela, wydawanym na receptę od 1985 roku. W rzeczywistości zatwierdzenie leku przez FDA świadczy o tym, że proces prawny ocenia go jako bezpieczny i skuteczny lek na nudności i wymioty. Nie jest to jednak to samo, co zatwierdzenie marihuany jako leku.

Jak uzyskać Marinol

Legalne uzyskanie leku Marinol wymaga konsultacji z licencjonowanym lekarzem i otrzymania recepty na jedno z tych dwóch zaburzeń:

  Nudności i wymioty związane z chemioterapią u pacjentów z nowotworami. Związana z HIV/AIDS utrata apetytu i znaczna utrata wagi.

Marinol na receptę jest powszechnie dostępny z przepisu lekarza. Zarówno FDA, jak i społeczność medyczna zbadały i zatwierdziły ten lek. Po tym, jak na początku lat 80. XX wieku National Cancer Institute zwrócił się do FDA z prośbą o przeprowadzenie badań nad zastosowaniem THC w łagodzeniu nudności i wymiotów u pacjentów chorych na raka, Agencja ds. Walki z Rakiem (DEA) pomogła przyspieszyć badania nad tym lekiem.

Jeśli jesteś obecnie poddawany chemioterapii związanej z chorobą nowotworową lub masz zmniejszony apetyt i znaczną utratę wagi z powodu HIV/AIDS, skonsultuj się z lekarzem w sprawie leku Marinol. Lekarz zbada Cię i przeprowadzi dokładną ocenę Twojego stanu zdrowia. Sprawdzi również, czy Twój stan kwalifikuje się do przepisania leku Marinol.

Jeśli odczuwasz silny dyskomfort z powodu nudności i wymiotów związanych z chemioterapią lub jakichkolwiek innych komplikacji związanych z leczeniem, poinformuj o tym swojego lekarza. Kwestie związane z jakością życia mogą również kwalifikować się do przepisania leku Marinol w celu złagodzenia cierpienia i zwiększą Twoje szanse na otrzymanie recepty.

Wyjaśnij lekarzowi swój niski apetyt i znaczną utratę wagi. Może on wykonać test masy ciała, aby określić, czy utrata wagi jest na tyle znacząca, aby uzasadnić otrzymanie silnego środka pobudzającego apetyt, takiego jak Marinol. Nie ma automatycznej ilości utraty wagi, aby doprowadzić do recepty Marinol bezsprzecznie - stan każdego pacjenta jest wyjątkowy. Jest jednak bardziej prawdopodobne, że otrzymasz receptę na Marinol, jeśli lekarz uzna, że utrata wagi stanowi zagrożenie dla zdrowia.

Czy potrzebujesz karty medycznej marihuany dla Marinolu?

Chociaż potrzebujesz recepty od lekarza na medyczną marihuanę w celu łagodzenia nudności i/lub wymiotów związanych z chemioterapią lub utraty wagi związanej z HIV/AIDS, uzyskanie karty medycznej marihuany nie jest obowiązkowe.

Marinol Vs. THC, czyli naturalna marihuana

Marinol w porównaniu z naturalną marihuaną ma pewne istotne różnice. Marinol jest syntetycznym THC, co oznacza, że producenci syntetyzują go w laboratorium zamiast pozyskiwać z rośliny marihuany.

Zawartość THC w Marinolu nie jest taka sama jak w naturalnej marihuanie. Mają one ten sam wzór chemiczny, ale zawierają inne elementy cząsteczki.

Naturalne odmiany marihuany zawierają ponad 85 kannabinoidów, w tym:

  Terpeny Sterole Flawonoidy Niepsychoaktywne CBD Psychoaktywne THC Inne związki

Każdy z nich ma swoje korzyści terapeutyczne i służy celom leczniczym.

Kiedy lekarze przepisują lek Marinol, pacjenci otrzymują kapsułkę zawierającą syntetyczne THC i olej sezamowy. THC jest aktywnym składnikiem leku Marinol, w przeciwieństwie do konopi indyjskich, w których występują setki związków chemicznych. W związku z tym pacjenci zażywający Marinol nie odnoszą korzyści z innych związków zawartych w konopiach.

Jak Marinol wypada w porównaniu z naturalną medyczną marihuaną?

Zalety marihuany w porównaniu z lekiem Marinol są liczne i obejmują następujące kwestie.

1. Szybka ulga dzięki naturalnej marihuanie

Marihuana działa szybko i można łatwiej kontrolować jej dawkę. W przypadku Marinolu, połykasz tabletkę i może minąć ponad godzina, zanim poczujesz efekty. Kiedy już je poczujesz, mogą być zbyt silne i utrzymywać się przez długi czas. W przypadku marihuany możesz łatwiej kontrolować dawki, bez względu na to, jaką metodę przyjmowania wybierzesz:

  Konsumpcja Inhalacja Olejki Nalewka Kremy Waporyzacja

Jeśli chodzi na przykład o ból, naukowcy badali przepisywany na receptę dronabinol w przypadku bólu neuropatycznego i pooperacyjnego i stwierdzili, że nie łagodził on bólu lepiej niż placebo. W przypadku nienowotworowego, przewlekłego bólu był on tylko nieznacznie lepszy od placebo.

Chociaż ze względu na ograniczenia regulacyjne badania nad konopiami indyjskimi są rzadsze niż nad lekami kannabinoidowymi, to te, które przeprowadzono, wykazały, że konopie indyjskie przynoszą lepszą ulgę w bólu niż placebo, zwłaszcza marihuana palona. Marihuana w postaci waporyzowanej również lepiej łagodziła ból nerwowy i neuropatyczny niż placebo.

2. Dodatkowe kannabinoidy w medycznej trawce

Zioło zawiera dodatkowe kannabinoidy, których właściwości terapeutyczne, jak wykazali naukowcy, wykraczają daleko poza te zawarte w leku Marinol. A jak wiadomo, Marinol zawiera tylko THC. W przeciwieństwie do Marinolu, marihuana posiada:

  Kannabinol: działa jako środek przeciwzapalny i przeciwdrgawkowy Kannabidiol (CBD): Działa przeciwskurczowo, przeciwdrgawkowo, anksjolitycznie, przeciwpsychotycznie, przeciwzapalnie i przeciwnowotworowo. Flawonoidy i terpenoidy: Fenole i olejki działają jako przeciwutleniacze i środki przeciwzapalne. Kannabigerol: działa jako środek przeciwbólowy i przeciwnowotworowy Kannabichromen: Działa jako środek przeciwdepresyjny i przeciwzapalny

Badania wykazały, że synergiczne współdziałanie połączonych związków występujących w marihuanie sprawia, że jest to znacznie lepszy wybór terapeutyczny niż przyjmowanie samego Marinolu.

3. Mniej efektów psychoaktywnych dzięki marihuanie

Marihuana ma mniej efektów psychoaktywnych niż Marinol. Marinol może powodować zmiany stanu psychicznego prowadzące do efektów poznawczych i psychiatrycznych, a także upośledzać zdolności fizyczne i umysłowe.

4. Lepsza metoda podawania dzięki marihuanie

W przypadku napadów drgawek, mdłości, wymiotów lub skurczów mięśni, niektóre metody podawania marihuany oferują więcej korzyści niż połykanie pigułek. Do takich metod należą:

  Nalewki Waporyzacja Inhalacja

Dlaczego prawdziwa medyczna marihuana jest dla pacjentów lepszą opcją niż Marinol

Naukowcy, badacze, pacjenci i lekarze przedstawiają dowody na to, że naturalna marihuana jest lepsza i skuteczniejsza w leczeniu objawów wielu schorzeń, w których konwencjonalne leki nie przynoszą prawie żadnej ulgi.

Marinol jest bardziej psychoaktywny niż naturalna marihuana

Pacjenci, którym lekarze często przepisują Marinol, twierdzą, że ma on znacznie silniejsze działanie psychoaktywne niż naturalne zioło. Do niepożądanych skutków ubocznych Marinolu należą:

  Zawroty głowy Senność Niepokój Dezorientacja Depresja Uczucie "na haju". Zaburzenia koordynacji Zmiany nastroju Trudności percepcyjne Drażliwość

Efekty psychoaktywne mogą utrzymywać się do sześciu godzin. Około jedna trzecia osób zażywających Marinol zgłasza, że doświadcza przynajmniej jednego z powyższych niepożądanych skutków ubocznych.

Marinol nie zawiera wielu związków terapeutycznych występujących w konopiach naturalnych

Wcześniej dowiedziałeś się, że syntetyczne THC jest jedynym aktywnym składnikiem leku Marinol. Jest on równoważny naturalnemu związkowi THC.

Z drugiej strony, naukowcy zidentyfikowali sześćdziesiąt sześć naturalnie występujących w konopiach indyjskich kannabinoidów. Te związki chemiczne marihuany medycznej, kannabinoidy oraz naturalnie występujące flawonoidy - fenole - i terpenoidy - olejki - zapewniają różne korzyści terapeutyczne.

Ponieważ marihuana zawiera te inne lecznicze kannabinoidy, a lek Marinol ich nie zawiera, wielu pacjentów preferuje ten lek. Na przykład, niepsychoaktywny kannabinoid, CBD, posiada różne właściwości, w tym

  działanie anksjolityczne Przeciwbólowe Przeciw nudnościom przeciwskurczowe Właściwości przeciwreumatoidalne w chorobie zwyrodnieniowej stawów Przeciwpsychotyczne

Zarówno badania na ludziach, jak i na zwierzętach dowodzą, że CBD ma właściwości przeciwdrgawkowe, zwłaszcza w leczeniu epilepsji. Naturalne ekstrakty CBD, w połączeniu z THC, znacznie zmniejszają spastyczność, ból i inne objawy stwardnienia rozsianego (SM) u pacjentów, którzy nie reagują na konwencjonalne leczenie.

W wielu badaniach wykazano, że CBD jest lub jest:

  neurotoksyczność wywołaną alkoholem etylowym Neuroprotekcja przed udarem lub neurotoksycznością glutaminianu Zawał mózgu

CBD chroni przed udarem mózgu lepiej niż witamina E - alfa-tokoferol - lub witamina C - askorbinian. Badania wykazują, że CBD ma właściwości przeciwnowotworowe i hamuje wzrost komórek glejaka, czyli guza mózgu, w sposób zależny od dawki oraz selektywnie indukuje apoptozę komórek złośliwych, czyli programowaną śmierć komórki.

Naturalne właściwości terapeutyczne i przeciwzapalne konopi indyjskich

Inne kannabinoidy wykazujące właściwości terapeutyczne to:

  Kannabichromen - działanie przeciwdepresyjne i przeciwzapalne Kannabinol - działanie przeciwzapalne i przeciwdrgawkowe Kannabigerol - działanie przeciwbólowe i przeciwnowotworowe.

Naturalne terpenoidy zawarte w marihuanie wykazują właściwości przeciwzapalne. Flawonoidy wykazują działanie przeciwutleniające. Kannabinoidy mogą spowalniać rozwój niektórych chorób, takich jak choroby neurologiczne i autoimmunologiczne, w tym:

  Choroba Huntingtona Choroba Lou Gehriga Stwardnienie rozsiane

Istnieją również dowody na to, że związki wtórne konopi mogą wzmacniać korzystne działanie THC. Inne związki niebędące kannabinoidami i związki kannabinoidowe mogą zmniejszać związaną z THC immunosupresję, deficyty cholinergiczne i lęk. Zawarte w marihuanie flawonoidy i terpenoidy mogą również:

  Zapewniać działanie przeciwzapalne. Zwiększać mózgowy przepływ krwi. Zwiększać aktywność kory mózgowej. Zabijać patogeny układu oddechowego.

W modelu in vitro epilepsji naturalne ekstrakty z marihuany miały lepsze działanie niż samo THC.

Więcej metod zażywania medycznej marihuany

Kolejną zaletą marihuany jest to, że osoby mogą ją stosować na wiele sposobów, w tym:

  doustnie Inhalacja Olejek Krem Waporyzacja

Jak wiadomo, lek Marinol przyjmuje się w postaci kapsułek o określonej dawce. Odczucie działania każdej kapsułki może trwać ponad godzinę, co oznacza, że trudno jest określić właściwą dawkę.

Zażywanie medycznej marihuany metodą waporyzacji zapewnia natychmiastową ulgę w objawach, bez ryzyka przyjęcia zbyt dużej dawki. Ponieważ w tej metodzie nie trzeba połykać leku, przynosi ona więcej korzyści osobom zmagającym się z nudnościami i wymiotami.

Co więcej, doustne przyjmowanie leku Marinol może powodować więcej problemów. Po tym, jak kapsułka przejdzie przez układ pokarmowy, wchłania się do krwiobiegu i trafia do wątroby, która metabolizuje lek do wielu innych związków chemicznych.

Jednym z takich związków chemicznych jest 11-hydroksy-THC, który jest do pięciu razy silniejszy niż naturalne THC. Może to być powodem, dla którego osoby zażywające Marinol twierdzą, że odczuwają znacznie silniejszy efekt psychoaktywny niż w przypadku naturalnej marihuany. Przyczynia się do tego również brak CBD, który pomaga zmniejszyć niepokój.

Zrób pierwszy krok w kierunku uzyskania rekomendacji i recepty na medyczną marihuanę

Mimo że Marinol jest powszechnie dostępny, wielu pacjentów nadal masowo używa naturalnej marihuany. Jednak Marinol jest nadal dostępny dla pacjentów jako opcja. W międzyczasie pacjenci, którzy nie reagują na Marinol lub chcą jedynie zastąpić syntetyczne THC, mogą legalnie stosować naturalną marihuanę jako terapię medyczną.

Dobrą wiadomością jest to, że coraz więcej stanów w USA akceptuje programy medycznej marihuany. Wydawane przez stan karty identyfikacyjne są coraz bardziej dostępne dla pacjentów, którzy kwalifikują się do otrzymywania marihuany w związku z chorobą.

Istnieje proces aplikacyjny, który należy przejść, aby rozpocząć leczenie medyczną trawką. Poniżej przedstawiamy kroki, które możesz wykonać, aby przystąpić do programu medycznej marihuany w swoim stanie:

  Upewnij się, że medyczna marihuana jest legalna w Twoim stanie. Upewnij się, że Twój stan kwalifikuje się do leczenia medyczną marihuaną. Skonsultuj się ze swoim lekarzem w sprawie leczenia medyczną marihuaną. Jeśli Twój lekarz jest niechętny, poszukaj dodatkowej pomocy. Marijuana Doctors to świetna opcja. Zdobądź receptę lub rekomendację. Złóż wniosek o wydanie karty medycznej marihuany. Znajdź zatwierdzony punkt sprzedaży blisko Ciebie. Marijuana Doctors to Twoje źródło informacji na temat zatwierdzonych dyspensarni i wykwalifikowanych lekarzy zajmujących się marihuaną w Twojej okolicy.

Zawsze stosuj leczenie medyczną marihuaną z rozwagą. Nadal musisz dbać o swoje bezpieczeństwo i przestrzegać swoich obowiązków jako pacjent medycznej marihuany, nawet jeśli jest ona legalna w Twoim stanie. Skontaktuj się z nami już dziś na MarijuanaDoctors.com, aby rozpocząć leczenie naturalną marihuaną i zapisz się do naszego newslettera.