Marihuana a leki na receptę dla osób starszych

Posted by Marihuana Doctors on 06/06/2018 in Zasoby dla osób starszych

Zaktualizowano 10 września 2018 r. Zawartość medyczna sprawdzona przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Nasze starsze lata wiążą się z mnóstwem cennych wspomnień - i, niestety, z mnóstwem tabletek do zażycia w wielu sytuacjach. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób rozważa zastosowanie medycznej marihuany jako zamiennika leków na receptę dla osób starszych. Być może trudno Ci skojarzyć marihuanę z osobami starszymi, ale jest ona bardziej odpowiednia dla osób starszych, niż Ci się wydaje. Przeczytaj dalej, aby poznać 10 powodów, dla których seniorzy powinni rozważyć uzupełnienie lub zastąpienie leków na receptę medyczną marihuaną.

1. Zastępuje szkodliwe opioidy

Stany Zjednoczone mają poważny problem z lekami na receptę, a najbardziej cierpią na tym osoby starsze. Ponad połowa wszystkich recept na opioidy, lek będący w czołówce kryzysu uzależnień, trafia do seniorów. To uzależnienie od opioidów powoduje, że wiele osób starszych staje w obliczu uzależnienia i przedawkowania. Nawet w przypadku stosowania leków innych niż opioidowe, seniorzy zażywający silne farmaceutyki mogą być narażeni na poważne niebezpieczeństwa. Leki na bazie konopi indyjskich stanowią bezpieczny zamiennik, bez ryzyka przedawkowania.

2. Mniej niebezpiecznych skutków ubocznych

Każdy lek wywołuje skutki uboczne, ale niektóre z nich są bardziej szkodliwe niż inne. Niektóre leki wydawane na receptę mogą powodować skutki uboczne, takie jak uszkodzenie narządów i uzależnienie. Medyczna marihuana również ma skutki uboczne, ale nie powodują one długotrwałych uszkodzeń i często ustępują po dostosowaniu dawki.

3. Zwalcza schorzenia często występujące u osób starszych

Nawet najzdrowsi ludzie z wiekiem zaczynają zmagać się z przewlekłymi schorzeniami. Z wiekiem stajemy się bardziej podatni na problemy zdrowotne, a niektóre z nich powodują trudne do opanowania objawy. Na szczęście istnieją dowody na to, że leki na bazie konopi indyjskich mogą łagodzić problemy zdrowotne związane z:

    Zapalenie stawów Kacheksja Cukrzyca Jaskra Rak Ból przewlekły Osteoporoza Zaburzenia nastroju Demencja choroba Alzheimera Choroba Parkinsona

Zasługujesz na to, by żyć komfortowo niezależnie od wieku. Marihuana lecznicza pozwala zwalczać uciążliwe objawy, które przeszkadzają w celebrowaniu tej ważnej części życia.

4. Łatwe dostosowywanie dawek i leków

Seniorzy często mają ograniczony wybór leków na receptę na ich choroby. Dostępne dla Ciebie leki zależą od Twojego ubezpieczenia, lekarza i Twojej tolerancji na pewne efekty uboczne. Jeśli nic ci nie pomaga, masz pecha. Ponadto, gdy zmieniasz lub odstawiasz niektóre leki, musisz zmniejszyć lub zmniejszyć ich dawkę przed zmianą. Medyczna marihuana jest dostępna w różnych formach i dawkach, które możesz łatwo wypróbować, nie martwiąc się o wybór lub efekty odstawienia.

5. Ulga w wielu objawach w jednej roślinie

Niezależnie od tego, czy cierpisz na jedną chorobę, czy na wiele, może być konieczne stosowanie wielu leków na receptę, aby zwalczyć wszystkie objawy. Stosowanie wielu rodzajów leków powoduje wzrost kosztów i wydłużenie wizyt w aptece. Kiedy otrzymasz zalecenie stosowania medycznej marihuany, możesz wykorzystać swoje naturalne lekarstwo do leczenia więcej niż jednego objawu jednocześnie. Jedna wizyta w przychodni pozwoli Ci uzyskać jedno rozwiązanie na wiele problemów zdrowotnych.

6. Prawdziwy gabinet lekarski z wieloma opcjami

Recepty są zazwyczaj dostępne tylko w kilku formach, jeśli w ogóle oferują jakiekolwiek alternatywne opcje. Na przykład niektóre leki można przyjmować tylko w formie tabletek lub zastrzyków. Tymczasem producenci marihuany leczniczej dodają kannabinoidy do różnych produktów. Możesz kupić lek w postaci oleju, który dodasz do jedzenia, lub kupić żywność, która już zawiera konopie. Pacjenci, którzy wolą bardziej znane doświadczenia, nadal mogą znaleźć kapsułki i nalewki zawierające lek z marihuany.

7. Potencjalnie bardziej opłacalne

Średni koszt recepty dla osób starszych wzrasta z każdym rokiem. Nieubezpieczeni seniorzy muszą płacić za swoje leki pełną cenę z własnej kieszeni. A nawet jeśli mają ubezpieczenie, dopłaty mogą być wysokie. Żadne ubezpieczenie zdrowotne nie obejmuje leczniczej marihuany, ale kwota, którą za nią zapłacisz, może być niższa niż ta, którą zapłaciłbyś za jej farmaceutyczny odpowiednik. Niektóre przychodnie prowadzą nawet programy zniżek, dzięki którym pacjenci o niskich dochodach mogą uzyskać obniżkę kosztów.

8. Mnóstwo dostępnych metod dostawy

W zależności od tego, gdzie mieszkasz, możesz mieć dostęp do medycznej marihuany w formach, które ułatwią leczenie osobom niepełnosprawnym. Nie każdy może z łatwością zażyć tabletkę, zastosować preparat miejscowy lub zrobić zastrzyk. Ponieważ medyczna marihuana jest dostępna w tak wielu formach, możesz wybrać coś, co odpowiada Twoim możliwościom. Na przykład, kapsułki i olejki zapewniają mniej onieśmielające doświadczenie w przyjmowaniu leków pacjentom z demencją, którzy boją się tabletek.

9. Leczenie, w którym jesteś osobą, a nie pacjentem

Marihuana lecznicza to nie tylko medycyna alternatywna - to także pełna współczucia opieka zdrowotna. W standardowej opiece medycznej zdarzają się przypadki, w których niektórzy specjaliści traktują pacjenta tylko na podstawie jego diagnozy. Taki rodzaj opieki zdrowotnej nie uwzględnia jednak unikalnego organizmu, stylu życia i preferencji każdego człowieka. Przeszkoleni w zakresie marihuany lekarze i doradcy medyczni pamiętają o każdym aspekcie Twojego życia. Wiele poradni oferuje indywidualne konsultacje, dzięki którym pacjenci mogą liczyć na czas i uwagę, których potrzebują. Elastyczność leków na bazie konopi pozwala także na zmianę leczenia w zależności od okoliczności.

10. Łatwa integracja z opieką paliatywną

Pod koniec życia seniorzy często korzystają z programów opieki hospicyjnej lub paliatywnej. Pacjenci, którzy wolą doświadczenie skoncentrowane na ich osobistych potrzebach i szczęściu, często korzystają z opieki paliatywnej. Opieka paliatywna obejmuje wielodyscyplinarny zespół, który tworzy zindywidualizowany plan leczenia mający na celu zapewnienie choremu jak największego komfortu. Ta filozofia idzie w parze z podejściem stosowanym przez specjalistów zajmujących się medyczną marihuaną, dzięki czemu doskonale ze sobą współpracują.

Rozpocznij leczenie medyczną marihuaną już dziś

Seniorzy, którzy zastępują lub uzupełniają swoje recepty medyczną marihuaną, unikają wad leków i korzystają z zalet naturalnej alternatywy. Ty lub Twój bliski możecie wykonać poniższe kroki, aby rozpocząć leczenie medyczną marihuaną:

    Zapoznaj się z przepisami dotyczącymi marihuany leczniczej obowiązującymi w Twoim kraju. Każdy stan ma swoje własne przepisy dotyczące warunków kwalifikujących, ograniczeń w posiadaniu i innych aspektów programu medycznej marihuany. Nawet jeśli Twój stan dopuszcza używanie marihuany do celów rekreacyjnych, nadal możesz korzystać z pomocy oferowanej kwalifikującym się pacjentom. Zdobądź podstawową wiedzę na temat tego, jak medyczna marihuana może złagodzić Twoje objawy. Twój lekarz i budtender pomogą Ci wybrać najlepszą drogę leczenia, ale posiadanie ogólnej wiedzy pozwoli Ci kontrolować dyskusję. Zapoznaj się z naszymi przewodnikami po schorzeniach, aby dowiedzieć się, w jaki sposób możesz skorzystać z medycyny konopnej. Zaplanuj wizytę u lekarza przyjaznego marihuanie w Twojej okolicy. Oceni on Twoje objawy i poinformuje Cię, czy kwalifikujesz się do otrzymania marihuany leczniczej. Jeśli to konieczne, wypełnij resztę wymaganych formalności dla potencjalnych pacjentów medycznej marihuany w Twoim stanie. Po uzyskaniu zezwolenia i wszystkich niezbędnych rekomendacji lub kart, odwiedź punkt sprzedaży, aby zakupić lek.

Aby znaleźć lekarza w pobliżu, przeszukaj naszą bazę danych już dziś.