Jak ocenić jakość marihuany

Posted by Marijuana Doctors on 08/03/2018 in Konsumpcja

Aktualizacja z 6 sierpnia 2018 r. Zawartość medyczna sprawdzona przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Dostęp do wysokiej jakości marihuany pozostaje jednym z głównych problemów branży - zarówno dla lekarzy, pacjentów, jak i osób badających stale rozwijające się zastosowania jednego z najstarszych na świecie leków roślinnych.

Chociaż medyczne konopie indyjskie przynoszą niezaprzeczalne korzyści zdrowotne, pacjenci nie mogą z nich korzystać, jeśli nie używają marihuany najwyższej możliwej jakości.

Oprócz chęci zapewnienia bezpieczeństwa i niezawodności produktu, wiedza o tym, jak ocenić jakość marihuany, pozwala konsumentom na podejmowanie bardziej świadomych decyzji. Znając cechy, na które należy zwracać uwagę przy ocenie marihuany i rozumiejąc różnicę między marihuaną wysokiej i niskiej jakości, możesz mieć pewność, że Twój organizm otrzymuje to, co najlepsze.

Znaczenie kupowania i używania marihuany wysokiej jakości

Ludzie sięgają po medyczną marihuanę z różnych powodów zdrowotnych, osobistych i związanych ze stylem życia. Niezależnie od powodów, każdy konsument zasługuje na przejrzyste, wspierające zdrowie odmiany uprawiane przez profesjonalistów, którzy poważnie traktują swoją rolę w branży.

Wiedza i aktywność w zakresie jakości marihuany jest niezbędna z trzech głównych powodów.

1. Korzyści zdrowotne

Zgodnie z logiką większości rzeczy, które spożywamy i metabolizujemy, im świeższa jest marihuana, tym więcej "dobroci" może z niej wyciągnąć nasz organizm.

Podobnie jak produkty prosto z targu, marihuana wysokiej jakości zawiera bardziej wyszukaną mieszankę 400-500 związków chemicznych, o których istnieniu wiadomo, że wchodzą w jej skład. Ponad 60 z tych związków to kannabinoidy o imponującym wachlarzu zastosowań medycznych.

Jeśli rutynowo wybierasz niedrogi lub gorszej jakości kush, tracisz możliwość korzystania z bogatej mieszanki przeciwutleniaczy, flawonoidów i fitoskładników obecnych w certyfikowanych, profesjonalnie uprawianych kwiatostanach wysokiej jakości.

2. Potencja

Im niższa jakość zioła, tym niższa złożoność stężenia kannabinoidów. Przy niższym poziomie kannabinoidów prawdopodobieństwo wystąpienia zrównoważonych, bardziej regulowanych interakcji w systemie endokannabinoidowym jest mniejsze.

I odwrotnie, słabej jakości lub niedrogie włókna mogą zawierać wyższy poziom kannabidiolu (CBD), niepsychoaktywnego związku chemicznego, który jest zbierany ze względu na swoje właściwości lecznicze i nie ma właściwości euforyzujących lub poprawiających nastrój, jak tetrahydrokannabinol (THC).

Chociaż wysoki stosunek CBD do niskiego THC może wydawać się korzystny, istnieje wiele zastosowań medycznych, w których wyższy poziom THC jest ważny - jeśli nie niezbędny - dla pełnego wykorzystania korzyści leczniczych. Mniejsza moc wynikająca z niskiej jakości zioła może zminimalizować te korzyści zdrowotne, zwłaszcza w przypadku zastosowań przeciwbólowych.

3. Zanieczyszczenia

Niskiej jakości odmiany marihuany są bardziej narażone na zanieczyszczenia i wady. Zanieczyszczenia te wynikają z trzech głównych czynników:

  Błędne lub nieprofesjonalne praktyki uprawy Niewłaściwe pakowanie i przechowywanie po zbiorach Połączenie obu tych czynników

W rezultacie stan buds pogarsza się znacznie szybciej niż w przypadku ich świeżo zapieczętowanych lub profesjonalnie zebranych kuzynów. Skutkiem tego są zauważalnie suchsze, lżejsze i cieńsze buds w bardziej mętnych odcieniach brązu, a nie w żywych zieleniach, pomarańczach i innych pożądanych kolorach.

Do wad marihuany niskiej jakości należą zazwyczaj

  Zanieczyszczenia anatomiczne: Marihuana niskiej jakości zwykle składa się z wielu różnych części rośliny, w tym łodyg, koktajli i pąków, zmieszanych i zgniecionych razem. Podczas gdy częściowe zagęszczenie jest niemal nieuniknione w komercyjnej produkcji i dystrybucji marihuany, odmiany niskiej jakości mają zazwyczaj większą zawartość łodyg i wypełniaczy, mniejszą liczbę pąków, słabo rozwinięte trichomy i cieńsze, rozbite kolby. Zanieczyszczenia smakowe: Zamiast uderzać kwiatowymi, aromatycznymi, a nawet słodkimi nutami marihuany wysokiej jakości, pąki niskiej jakości mają zazwyczaj gorzki i kwaśny, a nawet popielaty smak. Zanieczyszczone pąki: W pąkach najwyższej jakości znacznie rzadziej można znaleźć ślady brudu i kurzu, a także owady, nawozy, pestycydy i inne zanieczyszczenia, które naruszają czystość rośliny.

Na co zwracać uwagę przy ocenie jakości marihuany

Osoby poszukujące marihuany najwyższej jakości, najbardziej korzystnej dla zdrowia, potrzebują odpowiednich informacji, aby ocenić swój wybór i dokonać pewnego zakupu. W rejonach, gdzie dostęp do świeżych, najwyższej jakości i medycznie potwierdzonych odmian jest trudniejszy ze względu na uwarunkowania geograficzne lub prawne, informacje te są tym bardziej istotne.

Wykorzystaj poniższe sześć czynników jako wskazówki do bezpieczniejszego i bardziej świadomego oceniania jakości marihuany.

1. Zapach

Zapach marihuany jest trudny do pomylenia. Jednak kiedy już raz poczujesz jego powiew lub przyzwyczaisz się do nut marihuany z najwyższej półki, trudno jest wrócić do słabszych gatunków.

Użyj swojego nosa jako pierwszego detektywa wskazującego na jakość twojego kushu. Nie bez powodu zapach marihuany jest tak silny - te maleńkie, krystaliczne włośniki, które są na zewnątrz rośliny, to gruczoły żywiczne, które produkują tzw. terpenoidy. Istnieje prawie 200 różnych odmian tych wydzielin terpenoidowych, których kombinacja jest bezpośrednio odpowiedzialna za zapach i profil smakowy poszczególnych odmian. Jest to ostry, ale potężny odcisk palca rośliny, charakterystyczny tylko dla konopi.

Nie należy się jednak mylić - nie wszystkie zapachy są sobie równe:

  Słodkie aromaty: Buds, które wydzielają nuty owoców, orzechów i kwiatów, są jednymi z najlepszych wskazówek sensorycznych dotyczących jakości buds. Aromaty ziemiste: Zapachy sosny, wędzonego drewna, trawy, a nawet odrobiny przypraw mogą wskazywać na odmiany średniej klasy lub przeciętne, które nie wyszły jeszcze z mody. Aromaty dymne lub popielate: Przysłowiowy zapach "skunksa", tak bardzo kojarzony z kush, jest niestety spowodowany przeważającymi mieszankami niższej jakości. Konopie, które są stare, niewłaściwie przechowywane, uprawiane w niekorzystnych warunkach lub ogólnie źle uprawiane, mają tendencję do wydzielania tego balsamicznego, silnego zapachu.

2. Kryształy i struktura

Wysokiej jakości marihuana może naprawdę oszołomić użytkownika swoimi kształtami i strukturą. Dobrze przycięte pąki są znane ze swojej geometrycznej nienaruszalności, prezentując wyraźnie okrągłe i symetrycznie ukształtowane pąki, które wskazują na zrównoważony, równomierny wzrost.

Wyraźne trichomy

Jakość wpływa zarówno na ilość, jak i skład włosków. Marihuana produkowana w najlepszych sklepach często zawiera widoczne, perłowo-białe struktury trichomów na całej powierzchni kwiatostanu.

Ze względu na swój wygląd trichomy często nazywane są "cukrem". Im więcej "cukru" można zobaczyć na kwiatostanach, tym lepiej.

Geometryczna równowaga

Eksperci porównują konopie z najwyższej półki do kształtu szyszki w szczytowym momencie. To prosty i skuteczny sposób na wizualną ocenę krytycznego aspektu jakości marihuany - z kilkoma wskazówkami geometrycznymi.

Poszczególne pąki powinny być stosunkowo równej wielkości i rozmieszczone w równych odstępach. Mimo że suszenie marihuany powoduje zmiany w wyglądzie końcowym pąków, powinny one nadal być grube i pełne. Kępy buds razem powinny wyglądać bujnie, a nawet lekko geometrycznie. Po zgnieceniu buds nie powinny zamieniać się w proszek, ale zachowywać pewne kawałki. Dobrze uprawiana marihuana może również wydawać trzaskające dźwięki podczas rozdrabniania.

Generalnie nienaruszona

Przycinanie marihuany może wiele powiedzieć o jej jakości. Dzieje się tak dlatego, że odmiany wyższej klasy są zwykle bardziej starannie przycinane, często ręcznie.

Hodowcy używają specjalnych nożyczek i innych narzędzi do cięcia wzdłuż strategicznych punktów w węzłach rośliny, zachowując integralność coli lub grupy buds. Stygmaty i przylistki powinny być widoczne dla oka, nawet po zagęszczeniu w opakowaniu. Nasiona i łodygi powinny występować rzadko, ale nie zdziw się, jeśli czasem znajdziesz je nawet w marihuanie najwyższej jakości.

Co najważniejsze, same kwiatostany powinny nadal wyglądać na pulchne i okrągłe. Zgniecione, spłaszczone lub kruche buds to znak, że nie są one tak świeże, jak mogłyby być.

3. Włosy

"Włosy" mogą wydawać się śmieszną rzeczą, na którą należy zwracać uwagę, oceniając jakość marihuany. Jednak anatomia rośliny konopi rzeczywiście zawiera szereg struktur przypominających włoski, które odgrywają istotną rolę w określaniu jakości poszczególnych pąków.

Dzieje się tak dlatego, że w miarę dojrzewania rośliny konopi, te wiotkie, podobne do włosków loczki, które biegną przez cały kwiat konopi, stają się coraz ciemniejsze. Te loczki nazywane są słupkami, a kolorowe słupki są kluczowym wskaźnikiem świeżości kwiatostanu.

Wiek rośliny można rozpoznać na podstawie następujących wzorów włosków:

  Młode rośliny: Młode rośliny mają białe słupki, które z wiekiem przybierają odcienie pomarańczu i żółci. Im większa i bardziej wyraźna plątanina słupków, tym większe prawdopodobieństwo, że masz pod ręką zdrową, świeżo dojrzałą roślinę. Stare rośliny: Starsze, mniej świeże buds będą miały ciemnobrązowe, popielate słupki. Struktura słupków będzie mniej widoczna - jeśli w ogóle tam jest.

4. Kolor

Kolejną cechą, na którą należy zwrócić uwagę przy ocenie jakości marihuany, jest zabarwienie. Począwszy od pojedynczych pąków, a skończywszy na kolorze pozostałości lub olejków pozostałych po konsumpcji, można się wiele dowiedzieć o odmianie - w tym o tym, jak i gdzie była uprawiana - na podstawie jej ogólnego schematu kolorystycznego.

Chociaż ogromna liczba popularnych odmian marihuany ma odcienie zieleni, nie jest to jedyny kolor, który koneserzy marihuany cenią. Warto przyjrzeć się następującym elementom:

  Buds: Zielone kwiaty to zdecydowanie najbardziej powszechny kolor kojarzony z marihuaną. Jednak najwyższej jakości konopie zawierają zielone podstawy, podkreślone żywymi, niemal tęczowymi odcieniami pomarańczy, czerwieni i fioletu. Innymi słowy, im więcej kolorów widać na całych pąkach, tym bardziej prawdopodobne jest, że mamy do czynienia ze złożoną, świeżą odmianą. Oceniając zieleń kwiatostanu, wybierajcie przede wszystkim odcienie, które wydają się jasne, lekkie i bujne. Kryształowo wyglądające trichomy powinny być rozmieszczone w szerszej kolekcji kwiatostanów, nadając im perłowy, krystaliczny połysk. W międzyczasie włosowate słupki nadadzą buds dodatkowy kolor, a żywe pomarańcze lub czerwienie będą oplatać pąki. Popiół: Świeże zioło wysokiej jakości powinno pozostawiać prawie biały popiół, a nie szary, brązowy czy czarny. Jeśli palisz, marihuana nie powinna pozostawiać po sobie pyłu ani spopielonych pozostałości.

5. Poziom wilgotności

Podczas gdy zmysły takie jak węch i wzrok są bardziej bezpośrednimi i łatwo przyswajalnymi formami oceny, rozpoznanie właściwego poziomu wilgotności marihuany pozwala ocenić wiek, proces dojrzewania, potrzeby przechowywania i inne czynniki wpływające na jakość buds. Dzięki temu stajesz się jeszcze bardziej świadomym i sumiennym konsumentem.

Jeśli to możliwe, oceń dwie podstawowe zmienne wilgotności większości kwiatów konopi:

  Lepkość: Konopie powinny być lekko lepkie w dotyku, ale nie przesiąknięte. Nie chcesz mieć wilgotnej ściętej marihuany, w przeciwnym razie roślina nie została odpowiednio naświetlona i będzie trudna do palenia lub spożycia. W palcach powinny jednak pozostać śladowe ilości pozostałości po zetknięciu się z buds wyprodukowanymi ze zdrowych i aktywnych trichomów, które nie wyschły podczas procesu suszenia. Sprężystość: Nawet gęste buds powinny mieć odrobinę sprężystości, gdy się je naciska. Jednak po odciążeniu, buds powinny "odbić się" do swojej pierwotnej pulchnej formy, bez głębokich odcisków czy pomniejszeń. Jeśli wilgoć jest zbyt duża, kwiatostany nie powrócą do kształtu sprzed kontaktu z nimi. Zbyt mała wilgotność sprawi, że rozsypią się w proch na wyciągnięcie ręki.

6. Tekstura

Dotyk jest często pomijaną zmienną, jeśli chodzi o zrozumienie i ocenę odmian marihuany.

Choć wielu sprzedawców i dystrybutorów nie pozwoli ci dotknąć gołymi rękami ziaren czy buds, mogą oni dysponować narzędziami do oceny tekstury potencjalnych mieszanek. W ten sposób można łatwo uzupełnić inne formy oceny, aby zapewnić sobie kontrolę jakości pożądanego rodzaju marihuany:

  Wybieraj miękkie i pulchne buds, które wyglądają na dojrzałe i pozostają pełne i równomiernie ukształtowane, gdy się je trzyma. Buds powinny być lepkie w dotyku, a nie suche czy kruche Pąki nie powinny być ostre, kłujące ani kolczaste w żaden sposób. Jeśli konopie są takie w dotyku, oznacza to, że są albo bardzo stare i nieświeże, albo zostały źle przycięte. Może nawet zawierać ślady zaschniętych łodyg lub grubych nasion, które nie zostały odpowiednio przycięte podczas pierwszych zbiorów.

Ryzyko związane z używaniem marihuany gorszej jakości

Niska jakość lub przeterminowana marihuana nie tylko osłabia jej właściwości lecznicze, ale może również powodować niepożądane efekty uboczne, a nawet nasilać niektóre schorzenia, które pacjenci próbowali złagodzić.

Najczęstsze zagrożenia, na które należy uważać po spożyciu marihuany niskiej jakości, to:

  Częste bóle głowy: Regularne spożywanie słabej jakości, nieświeżych odmian marihuany, niezależnie od sposobu jej przyjmowania, może powodować bóle głowy, które nie powinny występować w związku z używaniem marihuany. Pleśń: Potocznie zwana "zgnilizną pąków", pleśń konopi najczęściej pojawia się, gdy pąki są nadmiernie wystawione na działanie wilgoci. Najczęściej spotykane rodzaje pleśni na kwiatach konopi pokrywają je mleczno-czarnym lub białym nalotem, który czasami może być mylony z trichomami, ale wydziela silny zapach stęchlizny. Różnicę między trichomami a zarodnikami pleśni można sprawdzić, umieszczając kwiat pod czarną lampą. Włosie będzie wyglądało tak samo, natomiast zarodniki będą widoczne w świetle jako jasne, nawet fluorescencyjne zielone. Pleśń: Podczas gdy pleśń ma wyraźną, rozmytą strukturę i ujawnia się w świetle czarnym, pleśń może często wyglądać jak biały proszek na powierzchni liści lub pąków marihuany. Biel ta jest czystsza i bardziej skoncentrowana niż to, co naturalnie wydzielają trichomy, i może nawet wyglądać, jakby liście marihuany zostały posypane śniegiem. Jeśli tak, to znaczy, że roślina została uszkodzona.

Nie wahaj się rozejrzeć po wielu sklepach, aby mieć pewność, że kupujesz produkt najwyższej jakości. Zadawaj sprzedawcom pytania dotyczące uprawy, zbiorów i leczenia konkretnej odmiany, a także tego, co będzie najlepsze dla Twojego stylu życia i potrzeb leczniczych. Jeśli nie jesteś zadowolony z dokładności ich odpowiedzi, poszukaj ich w innych okolicznych sklepach, aby zasięgnąć ich wiedzy.

Twoje godne zaufania źródło informacji o lekarzach i punktach sprzedaży marihuany

MarijuanaDoctors.com jest wiodącą w kraju organizacją usług medycznych, której celem jest łączenie pacjentów z lekarzami zajmującymi się konopiami indyjskimi i przejrzystymi informacjami na temat opieki zdrowotnej. Niezależnie od tego, czy dopiero rozpoczynasz badania nad medyczną marihuaną, czy chcesz zaktualizować swoją receptę, MarijuanaDoctors.com ułatwi ci zaspokojenie potrzeb w tej uznanej dziedzinie opieki zdrowotnej.

Przeszukaj naszą bazę danych, aby znaleźć lekarza lub zarejestrowaną poradnię w swojej okolicy. Możesz też zaprenumerować nasz bezpłatny biuletyn, aby uzyskać zaufane wiadomości branżowe, informacje, raporty medyczne i inne.