olej konopny w walce z rakiemOlej z konopi to nieco niekonwencjonalna metoda leczenia nowotworu, niemniej coraz więcej osób decyduje się na podjęcie podobnej terapii. Radioterapia oraz chemioterapia niszczą komórki rakowe, ale przy okazji niszczą również organizm.

olej z nasion konopiZdarza się, że takie terapie nie przynoszą oczekiwanych rezultatów – pacjenci, którzy w tym momencie zgłaszają się po olej z konopi niestety nie tylko są wyniszczeni chorobą i leczeniem, ale również nie mają już szans na pełne wyleczenie. Jednak wówczas konopie mogą wydłużyć im życie i uczynić znośniejszym – na przykład redukując ból, czy też wzmagając apetyt i zapobiegając utracie kilogramów. Nie wszyscy wiedzą, że olej z konopi naprawia uszkodzone organy. Dlatego też można się po nie zgłaszać także w wielu innych przypadkach – na przykład przy problemach z trzustką.

Na cukrzycę choruje teraz bardzo wielu ludzi – nie wszyscy wiedzą, że już po 6 tygodniach przyjmowania oleju z konopi trzustka regeneruje się w takim stopniu, że podawanie insuliny nie jest już potrzebne! Pełna kuracja olejem z konopi trwa zazwyczaj około 90 dni. Na początku pacjent może odczuwać senność – jest to jednak skutek uboczny bardzo pozytywny. Należy się mu poddać, bowiem sen pozwoli organizmowi bardziej się zrelaksować, zaś olej z konopi będzie regenerował w tym czasie zniszczone komórki.

Zazwyczaj jeśli rak jest złośliwy, albo osoba która zgłasza się na kurację posiada bardzo wyniszczony chorobą i wcześniejszym leczeniem organizm, kuracja musi zostać wydłużona. Konieczne staje się podanie kolejnych 60 mililitrów oleju. Ważne jest, aby zaczynać od naprawdę niewielkiej dawki i stopniowo ją zwiększać – to pozwoli zbudować tolerancję organizmu na olej i usprawni leczenie.

olej z nasion konopnychBudowanie takiej tolerancji to działanie długotrwałe – osoby po chemioterapii powinny podwajać poprzednią dawkę co 3 lub 4 dni, zaś osoby nie leczące się chemioterapią powinny podwajać dawkę co 4 lub 5 dni. Budowanie tolerancji trwa miesiąc, a później zaczyna się właściwe leczenie. Warto je wypróbować, ponieważ wszystkie badania i testy wskazują, iż olej z konopi naprawdę działa! Oczywiście, badania nad lekiem nadal są prowadzone - już teraz jest jednak stosowany przez wiele osób z pozytywnym skutkiem.