Czy medyczna marihuana jest dozwolona w strefach wolnych od narkotyków?

Posted by Marihuana Doctors on 05/17/2019 in Medyczna Marihuana

Zaktualizowano 21 stycznia 2020 roku. Zawartość medyczna sprawdzona przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Być może zapisałeś się jako pacjent medycznej marihuany w swoim stanie, ale to nie zawsze oznacza, że możesz swobodnie uzyskać dostęp do swoich leków z konopi indyjskich w miejscach publicznych. Prawo federalne i stanowe - zwłaszcza przepisy dotyczące stref wolnych od narkotyków - może zabraniać używania medycznej marihuany w niektórych miejscach. Poniżej przedstawiamy wszystko, co powinieneś wiedzieć o stosowaniu medycznej marihuany i strefach wolnych od narkotyków.

Jakie są Twoje prawa jako pacjenta medycznej marihuany?

Przeszedłeś przez proces stawania się autoryzowanym pacjentem z medyczną marihuaną w swoim stanie, a teraz jesteś chętny do rozpoczęcia nowego planu leczenia, który może przynieść Ci ulgę. Inne farmaceutyki i recepty mogą być przyjmowane swobodnie, zgodnie z zaleceniami lekarza, ale prawo dotyczące stosowania medycznej marihuany i tego, gdzie możesz legalnie używać tej substancji, jest bardziej skomplikowane.

Twoje prawa jako pacjenta mogą się różnić w zależności od stanu, w którym będziesz używał swoich leków z marihuany. Zapoznaj się z przepisami dotyczącymi medycznej marihuany obowiązującymi w twoim stanie, a także z lokalnymi regulacjami, aby upewnić się, że nie przekroczysz swoich prawnych ograniczeń podczas używania marihuany.

Czy używanie marihuany jest legalne w strefach szkolnych?

Niektóre dzieci i nauczyciele, którzy polegają na marihuanie, aby złagodzić objawy choroby, mają zakaz zażywania medycznej marihuany w strefie szkolnej.

Rząd federalny twierdzi, że osoby z kwalifikującym się stanem zdrowia i legalnym dostępem do medycznej marihuany muszą opuścić teren szkoły przed użyciem marihuany. Ponieważ szkoły w całym kraju są wyznaczone jako strefy wolne od narkotyków, posiadanie lub używanie marihuany w jakiejkolwiek ilości z jakiegokolwiek powodu na terenie szkoły jest nielegalne.

Jednakże, siedem z 31 stanów, które zalegalizowały medyczną marihuanę, uchwaliło prawa lub przepisy zezwalające uczniom, którzy używają marihuany do leczenia swoich chorób, na używanie jej na terenie szkoły. Stany, które zezwalają rodzicom na podawanie dzieciom w szkole produktów z konopi, które nie nadają się do palenia, to:

    Illinois Delaware New Jersey Colorado Waszyngton Floryda Maine

W Waszyngtonie i na Florydzie, to od decyzji każdego okręgu szkolnego zależy, czy zdecyduje się on zezwolić na używanie narkotyków na terenie kampusu. W Kolorado, prawo przyznaje nauczycielom prawo do podawania uczniom medycznej marihuany, co zmniejsza konieczność podróżowania rodziców do szkoły, aby dać dziecku lekarstwo, gdy tego potrzebuje.

Ponieważ prawa i przepisy dotyczące używania marihuany na terenie szkoły mogą być skomplikowane, radzimy skorzystać z naszej mapy online znajdującej się na naszej stronie głównej, aby wybrać stan, w którym mieszkasz i dowiedzieć się więcej o przepisach dotyczących stref szkolnych w twoim regionie.

Prawo federalne a prawo stanowe

Na poziomie federalnym, marihuana pozostaje nielegalną substancją - niezależnie od tego, czy jest używana do celów medycznych, czy nie. Możesz zadawać sobie pytanie: "Jak to możliwe, zwłaszcza w stanach, w których medyczna marihuana jest legalna?".

Na poziomie federalnym, marihuana pozostaje nielegalną substancją, niezależnie od tego, czy jest używana w celach leczniczych. Mimo, że możesz mieć legalny dostęp do medycznej marihuany w swoim stanie, stanowy program medycznej marihuany jest technicznie pogwałceniem prawa federalnego. Oznacza to, że nawet jeśli otrzymasz diagnozę od licencjonowanego lekarza, zapiszesz się po kartę identyfikacyjną i zarejestrujesz jako pacjent z medyczną marihuaną w swoim stanie, nadal narażasz się na ryzyko naruszenia prawa federalnego.

Chociaż twój stan może wprowadzić szerokie prawo, które zapewni ci większą ochronę jako pacjentowi medycznej marihuany, ważne jest, abyś wiedział, gdzie powinieneś używać marihuany, a gdzie nie, aby uniknąć jakichkolwiek reperkusji lub kłopotów.

Jak używać medycznej marihuany w sposób odpowiedzialny

Jak wspomnieliśmy powyżej, krzyżowanie się przepisów federalnych i stanowych może sprawić, że będziesz się zastanawiać, czy będziesz mieć ochronę prawną podczas używania marihuany. W razie wątpliwości, najlepiej zapytać bezpośrednio osoby odpowiedzialne za daną placówkę, czy możesz używać medycznej marihuany, ponieważ przepisy dotyczące używania medycznej marihuany w strefach wolnych od narkotyków mogą być trudne do zinterpretowania.

Zawsze najlepiej jest unikać spotkań z prawem lub jakichkolwiek potencjalnych problemów z organami ścigania. Ale chcesz również mieć możliwość korzystania z praw pacjenta medycznej marihuany. Poniżej przygotowaliśmy listę trzech prostych wskazówek, o których powinieneś pamiętać, używając marihuany poza domem, aby zapewnić sobie pozytywne doświadczenia z medyczną marihuaną.

    Zastanów się, kiedy używanie marihuany jest odpowiednie

Jeśli palisz marihuanę w miejscu publicznym, prawdopodobnie przyciągniesz uwagę innych osób, zwłaszcza tych, które mogą być przeciwne używaniu marihuany. Kieruj się zdrowym rozsądkiem, jeśli chodzi o to, kiedy najodpowiedniej jest używać medycznej marihuany i powstrzymaj się od leczenia w miejscach, w których prawdopodobnie wygenerujesz dużą ilość niepożądanych komentarzy.

Rozważ ograniczenie ilości medycznej marihuany, którą spożywasz w miejscach publicznych. Często największe problemy związane z publiczną konsumpcją marihuany wynikają ze skarg innych osób. Kiedy jesteś świadomy cudzej własności i szanujesz ich prawa, o wiele łatwiej jest Ci upewnić się, że nie naruszasz bezpośrednio żadnych przepisów dotyczących publicznego używania medycznej marihuany.

    Podczas podróży, poznaj prawo obowiązujące w nowym miejscu

O ile znasz zasady i przepisy obowiązujące w twoim stanie, czy znasz prawa dotyczące medycznej marihuany obowiązujące w całym kraju? Czy podróżując za granicę, natkniesz się na tereny wolne od narkotyków, co narazi cię na jakiekolwiek reperkusje prawne?

Świadomy i przygotowany pacjent medycznej marihuany będzie pamiętał o tym, że prawa i przepisy regulujące używanie marihuany będą się różnić w zależności od miejsca, w którym się znajduje. Pacjent z Kalifornii, który jest przyzwyczajony do hojnych stref przyjaznych marihuanie, prawdopodobnie nie będzie cieszył się takim samym stopniem swobody w Kansas - na przykład w stanie, gdzie medyczna marihuana jest nadal zakazana.

Jeśli zostaniesz przyłapany z marihuaną w stanie lub kraju, w którym nie jest ona legalna, narażasz się na popełnienie przestępstwa - niezależnie od początkowej zgody na używanie medycznej marihuany. Zapoznaj się z prawem obowiązującym w miejscach, do których planujesz podróżować, aby zdecydować, czy używanie marihuany będzie tolerowane w nowym miejscu.

    Bądź przygotowanym użytkownikiem medycznej marihuany

Co to znaczy być przygotowanym i rozsądnym użytkownikiem medycznej marihuany? Przede wszystkim, każdy, kto ma legalny dostęp do marihuany, powinien zawsze mieć przy sobie kartę identyfikacyjną medycznej marihuany. Kiedy posiadasz legalną dokumentację dostępu do tej substancji, doświadczysz większej ochrony prawnej jako uprawniony pacjent.

Przestudiuj przepisy dotyczące medycznej marihuany w Twojej okolicy, aby upewnić się, że wiesz, gdzie używanie marihuany jest dozwolone. Najlepszym sposobem na zabezpieczenie się przed potencjalnymi problemami jest świadomość miejsc, w których możesz swobodnie stosować swoje niezbędne leki na bazie marihuany.

Jeśli polegasz na marihuanie w leczeniu niepożądanych dolegliwości lub komplikacji zdrowotnych, najlepiej skonsultuj się z urzędnikami państwowymi w swojej okolicy, aby zapewnić sobie bezpieczny i legalny dostęp do potrzebnych ci środków medycznych. Ponieważ przepisy dotyczące medycznej marihuany ciągle się zmieniają, pamiętaj, aby sprawdzać nasz blog i zasoby online, aby być na bieżąco z najnowszymi informacjami na temat prawa dotyczącego marihuany w twoim mieście.