olej z konopi dawkowanieOlej z konopi jest coraz chętniej wybieranym produktem, ponieważ pomaga zwalczyć wiele chorób. W wielu krajach – w tym również i w Polsce – można go kupić w niektórych sklepach. Posiada działanie lecznicze i – jak wykazały badania – dzięki niemu można wyleczyć oraz zahamować rozwój ponad 200 chorób! Nic dziwnego, że w niektórych przypadkach podawany jest on również dzieciom i starszym. Jak jednak powinno wyglądać dawkowanie tego specyfiku w przypadku najmłodszych i najstarszych osób?

dzieci a olej z konopiDZIECI I OSOBY STARSZE A OLEJ Z KONOPI

Przede wszystkim zarówno pierwsza, jak i druga z wymienionych grup są bardzo charakterystyczne. Organizmy dziecięce są dużo słabsze od organizmu dorosłego człowieka, choć posiadają olbrzymią zdolność do szybkiej regeneracji. Organizm starszego człowieka jest zaś znacznie osłabiony z racji na wiek. Dlatego dawkowanie oleju z konopi w przypadku dzieci i osób starszych jest zawsze odmienne od dawkowania tego medykamentu w przypadku osób dorosłych.

OLEJ KONOPNY – DAWKOWANIE

Zacząć należy od zmieszania 1 g oleju konopnego z 20 g oleju kokosowego. Oleje należy ze sobą zmieszać w następujący sposób: najpierw podgrzać na małym ogniu olej kokosowy, następnie wciągnąć go do strzykawek (dwóch, o pojemności 10 ml). Potem olej kokosowy należy wycisnąć do małego, konserwowego słoika, stojącego w garnku z wodą, którą podgrzewamy. Ze strzykawki z olejem konopnym (czasem są sprzedawane w takiej formie) wyciskamy 1 ml, po czym intensywnie mieszamy na małym ogniu. Po pewnym czasie wymieszane oleje powinny przybrać kolor jasnozielony – oznacza to, że są już gotowe i stworzyły jednorodną całość. Dzięki podobnemu rozcieńczeniu oleju konopnego, nie przedawkuje się go. Należy stosować 1 g roztworu dwa razy dziennie – rano oraz wieczorem.

DALSZE LECZENIE

Dawki powinny być zwiększane co tydzień. Należy tak robić za każdym razem, gdy człowiek czuje, iż uodpornił się już na lek – gwarantuje to jego skuteczność. Dlatego też w drugim tygodniu roztwór należy przygotować mieszając 1 g oleju konopnego z 10 g oleju kokosowego. W ten sposób zwiększamy dawkę oleju konopnego, która trafia do organizmu pacjentów. Nadal należy stosować lek dwa razy dziennie w porcjach po 1 g. W podobny sposób – zmniejszając ilość rozcieńczenia – należy przygotowywać lekarstwo przez kolejne dwa tygodnie. Oczywiście, dawki można nieco zwiększać, jeśli stan pacjenta jest bardzo ciężki.

olej konopny dawkowanieINNE ROZPUSZCZALNIKI

Nie tylko olej kokosowy może być stosowany do rozpuszczania w nim oleju z konopi. Równie dobry może się okazać olej z pestek winogron lub na przykład oliwa z oliwek. Nie zaleca się jednak stosowania takich produktów, które mogą pochodzić z produkcji genetycznie modyfikowanej żywności. A zatem odpadają na przykład: olej sojowy, olej rzepakowy, olej kukurydziany oraz inne, roślinne oleje tego typu.