Dlaczego Medyczna Marihuana jest lepsza od samoleczenia

Posted by Marihuana Doctors on 05/07/2019 in Medyczna Marihuana

Zaktualizowano 21 stycznia 2020 roku. Treść medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Termin "self-medicating" jest używany do opisania kogoś, kto bierze lek lub substancję, aby złagodzić objawy związane ze stanem fizycznym lub psychicznym, bez recepty lub porady lekarskiej.

Ludzie nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, że się leczą. Na przykład osoby, które palą marihuanę po pracy, aby się zrelaksować, lub piją drinka na dobranoc, mogą w rzeczywistości stosować samoleczenie w takich stanach, jak lęk czy zaburzenia snu, nie zdając sobie z tego sprawy.

Miliony Amerykanów cierpią na powszechne dolegliwości, takie jak zaburzenia snu, przewlekły ból, choroby psychiczne i lęk (najczęstsza choroba psychiczna, dotykająca 18% populacji), a wśród niezdiagnozowanych osób szerzy się używanie i nadużywanie substancji takich jak alkohol, marihuana, opioidy, leki na receptę i narkotyki uliczne.

Nie jest to wszystko złe; samoleczenie może mieć swoje zalety. Mianowicie: zdecentralizowany dostęp do leków (a zatem większa ulga dla pacjentów), pacjenci, którzy odgrywają bardziej aktywną rolę we własnej opiece, a także zmniejszone obciążenie lekarzy, farmaceutów i służb państwowych związanych z leczeniem drobnych dolegliwości zdrowotnych.

Jednakże, ryzyko związane z samoleczeniem prawdopodobnie przewyższa te korzyści. Obejmują one nieprawidłową autodiagnozę, opóźnienia w poszukiwaniu porady lekarskiej, niebezpieczne interakcje między lekami, nieprawidłowe podawanie i dawkowanie, maskowanie poważniejszych schorzeń oraz wysokie ryzyko uzależnienia i nadużywania.

Z wyjątkiem (niepalnej) marihuany, badania wykazują, że samoleczenie prawie każdą inną substancją - w tym lekami na receptę, opiatami i często nadużywanym alkoholem - może być szkodliwe dla zdrowia. Dzieje się tak z powodu szkód, jakie te substancje wyrządzają w mózgu, sercu i wątrobie.

Z drugiej strony, chociaż marihuana jest powszechnie nadużywana i niewłaściwie stosowana, ludzie często używają jej do samoleczenia. Co dziwne, jest to prawdą nawet w stanach, gdzie marihuana lecznicza jest legalna. Ludzie powołują się na niewygodę, strach przed osądzeniem i inne powody, dla których nie konsultują się z lekarzem.

Jednakże, marihuana ma potencjalną rolę do odegrania w leczeniu przewlekłego bólu, stresu i niepokoju, bezsenności i stanów psychologicznych, takich jak depresja kliniczna - a wśród społeczności medycznej została zauważona jako potencjalny pretendent do pomocy w rozwiązaniu kryzysu opioidowego.

Jeśli już stosujesz samoleczenie marihuaną, możesz się zastanawiać, jaki sens ma szukanie recepty u lekarza. Możesz myśleć, że to tylko więcej przeszkód do przeskoczenia. Ale nawet w stanach rekreacyjnych może być korzystne, aby szukać leczenia u lekarza zajmującego się medyczną marihuaną, aby uzyskać najlepszą poradę, najlepsze produkty i często najlepsze ceny. Weź pod uwagę, że leczenie twojego stanu z legalną pomocą lekarza może być o wiele bardziej skutecznym i efektywnym procesem niż zwracanie się do niekontrolowanych metod i niewiarygodnych źródeł.

Oto trzy powody, dla których warto szukać medycznej marihuany zamiast samoleczenia (prawie każdą inną substancją):

Zostanie ci przepisany odpowiedni lek.

Nie wszystkie konopie są takie same. Lekarze, którzy zalecają medyczną marihuanę, będą w stanie znaleźć najlepszą odmianę i sposób podawania dla twojego konkretnego stanu. Każda odmiana ma nieco inny stosunek tetrahydrokannabinolu (THC) do kannabidiolu (CBD), wśród innych cech. Kolejną różnicą jest zawartość terpenów. Związki te występują w olejach roślinnych, w tym w marihuanie, i uważa się, że mają działanie terapeutyczne. Podczas gdy jedna odmiana może zdziałać cuda w twoim stanie, inna może go pogorszyć.

Ważny jest również sposób przyjmowania leków. Marihuanę można palić, parzyć lub przyrządzać z niej jadalne potrawy lub nalewki. Jeśli zdecydujesz się na medyczną marihuanę, będziesz mógł kupić odmianę odpowiednią dla twojego stanu zdrowia, wraz z preferowaną metodą stosowania.

Możesz odpowiednio dobrać dawkę.

Kiedy używasz marihuany rekreacyjnie, prawdopodobnie nie zwracasz uwagi na to, ile marihuany spożywasz; po prostu płyniesz z prądem. Kiedy wypełniasz receptę, farmaceuta musi upewnić się, że otrzymujesz odpowiedni lek i dawkę. Podobnie, kiedy wypełniasz receptę na medyczną marihuanę u Licencjonowanego Producenta (LP), możesz mieć pewność, że kupowana odmiana odpowiada poziomowi THC zalecanemu przez lekarza.

W niektórych przypadkach możesz brać zbyt mało i nie czerpać pełnych korzyści. W innych przypadkach możesz brać za dużo, zdecydować, że nie podobają ci się efekty i zrezygnować z tego rodzaju leków. Znalezienie swojej optymalnej dawki marihuany jest konieczne dla uzyskania optymalnej ulgi.

Ponieważ lekarz zajmujący się medyczną marihuaną jest zarówno ekspertem w dziedzinie twoich dolegliwości, jak i medycyny opartej na konopiach indyjskich, będzie w stanie pomóc ci znaleźć najlepszą dawkę dla twojej konkretnej dolegliwości.

Uzyskasz spójne, wysokiej jakości doświadczenie.

Kiedy sam się leczysz, prawdopodobnie kupujesz od przyjaciela, Joe Schmo z ulicy lub z jakiegoś nielegalnego punktu sprzedaży. Ponieważ te źródła nie są regulowane, ich marihuana nie będzie spójna. Oznacza to, że twoje lekarstwo może działać raz, ale nie następnym razem.

Ponieważ poradnie medyczne są regulowane przez państwo, produkty, które sprzedają muszą być bezpieczne, niezawodne i wysokiej jakości - konsekwentnie. Jeśli jesteś zainteresowany stosowaniem medycznej marihuany, zachęcamy do znalezienia lekarza w swojej okolicy i śledzenia aktualności na temat medycznej marihuany poprzez zapisanie się do naszego newslettera.

O Autorce

Sarah A Lybrand jest pisarką specjalizującą się w stylu życia, zdrowiu, finansach i zabawie. Pisała między innymi dla Bust, Juno, Yahoo, MarketSmiths i Toast Media. https://www.linkedin.com/in/sarahlybrand/