Wśród COVID-19: Oklahoma, Floryda Deklarują MMJ jako usługę podstawową

Posted by Lori Ann Reese on 05/18/2020 in COVID-19

Zawartość medyczna sprawdzona przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Gdzie się zwrócić, gdy medyczna marihuana stała się częścią codziennej terapii w celu uśmierzenia bólu i zaspokojenia innych potrzeb zdrowotnych? Jednym z najbardziej niepokojących skutków COVID-19 w Ameryce jest sposób, w jaki wirus wymusił zmiany, które ograniczają dostęp do usług opieki zdrowotnej. Potrzebujemy MMJ jako podstawowej usługi w całym kraju.

Amerykanie z wyniszczającymi warunkami zdrowotnymi zwracają się ku naturalnej alternatywie z dobrych powodów. Dla niektórych, standardowe leki na receptę nie zadziałały. Dla innych, ich konwencjonalne leki przedstawiały efekty uboczne, które były prawie gorsze niż ich oryginalna dolegliwość.

W zeszłym tygodniu, Oklahoma i Floryda dołączyły do grona kilku stanów, które wydały ważne oświadczenie. Potwierdziły one, że medyczna marihuana jest w rzeczywistości "niezbędną usługą" dla pacjentów. I to był powód do świętowania dla mieszkańców obu stanów. Z MMJ jako usługą podstawową, pacjenci będą mogli uzyskać dostęp do tego leku, który wielu z nich dopiero zaczęło stosować.

Dlaczego oznaczenie Essential Service dla OK Dispensaries i FL MMTCs jest ważne?

Wiele kategorii firm zostało zobowiązanych do "zamknięcia" w środku epidemii koronawirusa COVID-19. Każdy punkt sprzedaży detalicznej lub biznes, w którym gromadzą się ludzie, został uznany za niebezpieczny. W interesie społecznego dystansu i aby zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się zagrażającego życiu wirusa.

Istnieją grzywny i opłaty mogą być umieszczone przeciwko każdemu biznesowi, który przeciwstawia się państwowemu nakazowi obowiązkowego zamknięcia. Zarzuty o wykroczenia mogą być postawione właścicielom firm, którzy otwierają je wbrew ograniczeniom ustalonym przez państwo. Jeśli właścicielowi firmy postawiono więcej niż jeden zarzut, może on zostać oskarżony o popełnienie przestępstwa i / lub odebrać mu licencję na prowadzenie działalności.

Wyobraź sobie trudną sytuację, w jakiej znajdują się punkty sprzedaży medycznej marihuany. Z jednej strony masz prawo, którego musisz przestrzegać (w przeciwnym razie grożą ci poważne konsekwencje). Z drugiej strony masz pracowników i firmę, którą musisz prowadzić. Nie wspominając już o telefonie, który "dzwoni z haka" do potrzebujących pacjentów.

Określenie MMJ jako usługi podstawowej (Essential Service) pozwala dyspensariuszom pozostać otwartymi. A pacjentom medycznej marihuany na otrzymywanie produktów, na których polegają w celach terapeutycznych.

Jak inne stany określiły Medyczną Marihuanę?

W Kolorado, pierwszym stanie, który legalnie dopuścił medyczną marihuanę, stanowe organy regulacyjne zapewniły przyjęcie przepisów w trybie awaryjnym. Pozwoliło to dyspensariuszom na prowadzenie sprzedaży detalicznej wyłącznie przez telefon i odbiór osobisty. Model ten został przyjęty przez inne stany, w tym Illinois, Maryland, Michigan i Oregon.

W niektórych jurysdykcjach w Stanach Zjednoczonych zezwolono na pozostawienie otwartych dyspenasatoriów. Na tych obszarach istniały obowiązkowe zasady dystansu społecznego, takie jak ograniczenie obłożenia dyspensarium do 25% pojemności.

Inne stany, które zaklasyfikowały medyczną marihuanę jako "usługę podstawową". Te stany również zapewniły bezpieczne opcje, aby dyspensery mogły pozostać otwarte dla opieki nad pacjentami:

    Nowy JorkMichiganMarylandIllinoisOhioOregon

Pacjenci, którzy polegają na medycznej marihuanie w celu poprawy objawów zdrowotnych, nie powinni być pozbawieni dostępu do środków leczniczych.

Bez uznania medycznej marihuany za usługę podstawową, pacjenci musieliby "obejść się" bez pomocy, na której polegają. Włącznie z łagodzeniem skutków ubocznych leczenia raka i chemioterapii. A także przewlekłego bólu i innych dolegliwości zdrowotnych.

Przeczytaj więcej w CBS News.